Laporta mbajti takim me bordin në orët e para të mëngjesit të së mërkurës, pas humbjes turpëruese ndaj Bayernit

Joan Laporta thuhet se ka mbajtur një takim urgjent me bordin herët në mëngjes, pas humbjes së rëndë të Barcelonës ndaj Bayern Munichut.

Blaugranasit pësuan humbje 3-0 në shtëpi në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve, Thomas Muller duke hapur rezultatin para se Robert Lewandowski të shënonte dy gola.

Nuk është për t’u habitur, humbja nuk është pritur mirë te tifozët e Barcelonës, apo me njerëzit që aktualisht janë në krye të klubit.

Bayern Munich tregon forcën përballë Barcelonës – mposht bindshëm kataluasit në “Camp Nou” Bayern Munich tregon forcën përballë Barcelonës – mposht bindshëm kataluasit në “Camp Nou”

VIDEO:

Në fakt, sipas Sport, Laporta mbajti një takim me anëtarët e bordit Mateu Alemany dhe Rafa Yuste menjëherë pas lojës.

Është raportuar se takimi vazhdoi deri në orët e para të mëngjesit, me asnjë nga tre personat që nuk largoheshin nga Camp Nou deri në orën 2 të mëngjesit.

Se çfarë ishte takimi mbetet për tu parë, dhe nuk pritet që ndonjë vendim i nxituar do të merret për Ronald Koeman pas kësaj disfate.

Nuk ka qetësi te Barcelona: 'Luftë' e hapur mes Laportës e Koeman Nuk ka qetësi te Barcelona: 'Luftë' e hapur mes Laportës e Koeman

Por, lajmet e takimit do të jenë një shkak tjetër për holandezin që të jetë në siklet, edhe nëse atij i është dhënë një dorë e dobët mbështetjeje.

Zhvillimi i një ndeshje të mirë kundër Bayernit do të ishte gjithmonë një detyrë e vështirë pasi humbi Lionel Messin dhe Antoine Griezmann këtë verë, dhe duhet thënë se kishte një farë dobësie në pranimin e dy nga tre golat e pësuar. /Telegrafi/

The post Laporta mbajti takim me bordin në orët e para të mëngjesit të së mërkurës, pas humbjes turpëruese ndaj Bayernit appeared first on Telegrafi.