LDK thotë se Përparim Rama u sulmua me vezë nga një grup i të rinjve që brohorisnin “Vetëvendosje”

LDK

Zëdhënësja politike e LDK-së, Sibel Halimi, ka thënë se kandidati i këtij subjekti për komunën e Prishtinës, Përparim Rama, është sulmuar me vezë nga një grup i të rinjëve. 

VIDEO:

Ajo për Gazetën Express ka thënë se Rama grupi që gjuajti me vezë brohorisnin “Vetëvendosje”.

Rama është sulmuar me vezë gjatë një mbledhjeje që po mbante në Kodrën e Trimave në Prishtinë.

Ai po ashtu ka reaguar lidhur me rastin me një postim në Facebook. Rama ka thënë se ka të pakënaqur në qytetin tonë, mirëpo nuk ka vend për panik.

Tutje, Rama premtoi se Prishtinës do t’i kthehet buzëqeshja e dashuria.

“Takimet me banoret e Prishtines dhe diskutimet e lira e te hapura janë bazë e lirisë së shprehjes. Ka shumë të pakënaqur në qytetin tonë. Mirëpo nuk ka vend për panik. Prishtinës do t’i kthehet buzëqeshja e dashnia”, ka thënë ai.