Lionel Messi iu deshën vetëm gjashtë minuta lojë në ‘Ethihad’ për t’ia futur topin mes këmbëve Raheem Sterling me një lëvizje të bukur

Lionel Messi ishte në disponim që të bënte një nga truket e tij të zakonshme të mërkurën mbrëma, teksa kaloi Raheem Sterlingun, duke ia futur topin në mes të këmbëve në ndeshjen e Ligën e Kampionëve.

Tifozët e Manchester City ende besoj që kanë mundur të marrin yllin e madh në skaudrën e tyre, kur ky i fundit kaloi te PSG. Këto fjalë kanë mundur t’i thonë edhe sot ku Man City po përballet me PSG-në.

VIDEO:

Vetëm gjashtë minuta pasi filloi ndeshja, 34-vjeçari e bëri Sterling të dukej jashtë lojë, kur me një lëvizje të bukur e largoi nga loja.

 

Por nuk ka asnjë arsye që sulmuesi anglez të ndihet keq, pasi ai nuk është i pari dhe nuk do të jetë i fundit që pëson nga ky truk.

Pavarësisht gjeniut argjentinas në fushë, pjesa e parë i takoi pothuajse tërësisht vendasve, të cilët thjesht nuk gjetën vetëm golin.

Skuadra e Guardiolas është pa Kevin de Bruyne, Phil Foden dhe Jack Grealish në këtë ndeshje, ndërsa dominuan në 45 minutat e para dhe goditën shtyllën me Ilkay Gundogan. /Telegrafi/

The post Lionel Messi iu deshën vetëm gjashtë minuta lojë në ‘Ethihad’ për t’ia futur topin mes këmbëve Raheem Sterling me një lëvizje të bukur appeared first on Telegrafi.