Liverpooli fiton pa shumë mund në udhëtim te Leeds United

Liverpooli ka fituar 3-0 në udhëtim te Leeds United në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Ndeshja filloi më mirë për The Reds, që filluan të sulmonin nga minuta e parë, duke arritur kështu te goli.

Ishte minuta e 20-të, kur Trent Alexander-Arnold asistoi për Mohamed Salahun, për rezultatin 1-0.

VIDEO:

Me këtë rezultat, të dy skuadrat shkuan në pushimin e pjesës së parë.

Në 45 minutat e dytë, Liverpooli vazhdoi me intensitet të lartë të lojës, duke realizuar edhe golin e dytë.

Në minutën e 50-të, Fabinho dyfishoi epërsinë për skuadrën që drejtohet nga Jurgen Klopp, për t’i dhënë ekipit një siguri më të madhe.

Gjërat për Leeds United u përkeqësuan më shumë, pasi Pascal Struijk u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 10-të.

Liverpooli nuk u ndal me kaq dhe realizoi edhe golin e tretë ndaj vendasve me anë të Sadio Manes (90+2), që u asistua nga Thiago Alcantara.

Pas javës së katërt, Liverpooli gjendet në vendin e tretë me dhjetë pikë, po aq sa kanë edhe Manchester United e Chelsea me golaverazh më të mirë. /Telegrafi/

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-1-37036”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

The post Liverpooli fiton pa shumë mund në udhëtim te Leeds United appeared first on Telegrafi.