Llapi afron në skuadër sulmuesin brazilian Dos Anjos

Skuadra e Superligës, Llapi nuk ka pritur hapjen e afatit kalimtar të verës, teksa ka prezantuar afrimin e parë për sezonin e ardhshëm, njofton Insajderi.

Nëpërmjet faqes zyrtare, klubi llapjan, ka prezantuar afrimin e sulmuesit brazilian, Alef Firminjo Dos Anjos. Ky i fundit sezonin e kaluar ishte pjesë e skuadrës së NK Dubrava në Ligën e Dytë në Kroaci, ku ishte nga lojtarët më të mirë të sezonit, duke shënuar 20 gola dhe duke dhënë tetë asiste gjatë gjithë kampionatit, në 26 ndeshje të zhvilluara.

VIDEO:

Dos Anjos është bashkuar me Llapin që në muajin prill, teksa tashmë ka bindur drejtuesit dhe është bërë zyrtarisht pjesë e skuadrës. /Insajderi.com