Man Utd planifikon një ofertë të lartë për transferimin e sulmuesit Harry Kane

Manchester Unitedi vazhdon ta ketë objektiv të madh sulmuesin anglez të Tottenham Hotspur, Harry Kane, për të cilit është gati ta bëjë një ofertë të lartë.

Djajtë e Kuq janë të interesuar të përforcojnë edhe më shumë skuadrën për sezonin e ri, pasi duan sukses më të madh sesa këtë sezon.

Drejtuesit dhe trajneri Ole Gunnar Solskjaer duan titullin kampion në Ligën Premier sezonin e ardhshëm, ndërsa do tentojnë të shkojnë sa më larg edhe në Ligën e Kampionëve.

Harry Kane pritet të kërkojë largimin nga Tottenhami Harry Kane pritet të kërkojë largimin nga Tottenhami

VIDEO:

Kështu, drejtuesit dhe trajneri kanë bërë plane për përforcimin e skuadrës dhe tashmë kanë etiketuar objektivat e mundshëm.

Njëri nga objektivat më të mëdha të klubit padyshim se është edhe sulmuesi anglez i Tottenhamit, Kane.

Harry Kane u ka thënë miqve se do të largohet nga Tottenhami dhe do të luajë për një klub të madh anglez Harry Kane u ka thënë miqve se do të largohet nga Tottenhami dhe do të luajë për një klub të madh anglez

Sipas mediumit The Sun, Unitedi po planifikon një ofertë prej 90 milionë funtesh apo 105 milionë eurosh për yllin e Tottenhamit, me pronarët e klubit që dëshirojnë të qetësojnë tifozët pas fiaskos së Superligës Evropiane.

Kane thuhet të jetë i interesuar për një lëvizje të tillë, veçanërisht pasi Spurs duket se do të humbasë futbollin e Ligës së Kampionëve sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

The post Man Utd planifikon një ofertë të lartë për transferimin e sulmuesit Harry Kane appeared first on Telegrafi.