Marseille ia mbyll derën Juventusit për Arkadiusz Milik

Presidenti i Marseille, Pablo Longoria ka folur për të ardhmen e sulmuesit Arkadiusz Milik, që është i lidhur me Juventusin.

Bianconerët janë lidhur me sulmuesin polak prej disa kohësh, duke dashur të nënshkruajnë me një golashënues në afatin kalimtar të këtij muaji dhe lëndimi i fundit i Federico Chiesa do të thotë që një përforcim në sulm është i domosdoshëm.

VIDEO:

Longoria ka folur për të ardhmen e Milik në një konferencë për shtyp sot kur u pyet nëse ai do të largohej nga klubi, duke thënë se një largim nuk është në plan.

“Absolutisht jo! Ne thamë se kishim nevojë për këtë lloj sulmuesi. Bakambu ka luajtur si lojtar i jashtëm, si sulmues i dytë”.

“Milik është një lojtar që ofron shumë zgjidhje individuale. Në tregun e sotëm, është e vështirë të gjesh. Është gjithnjë e më e rrallë”, ka thënë Longoria.

27-vjeçari Milik, i cili iu bashkua Olympique Marseille si huazimi me detyrim blerje nga Napoli./Telegrafi/

The post Marseille ia mbyll derën Juventusit për Arkadiusz Milik appeared first on Telegrafi.