Me emër e mbiemër, këta janë 7 shqiptarët që i mbijetuan aksidentit tragjik në Bullgari

<!–

–>

“Alsat” ka publikuar emrat e shtatë turistëve shqiptarë që i mbijetuan tragjedisë në Bullgari, aty ku humbën jetën 46 të tjerë.

VIDEO:

Të lënduarit ndodhen në trajtim mjekësor në Bullgari dhe bëhet me dije se të gjithë janë jashtë rrezikut për jetën.

Lista e personave që kanë shpëtuar:

Sh. N. Saleh 36 vjeç

Medina Lutfi 25 vjeç

Lulzim Sulejmani 26 vjeç – nga Presheva

Gjyla Jasharovska 49 vjeç

Minir Jasharovski 50 vjeç

Ebib Pajazitovski 49 vjeç

Zulehja Jasharovska 16 vjeç