Meta në Kosovë/ Nesër takon homologen e tij, Vjosa Osmani dhe liderët tjerë institucional e partiak

Ilir meta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë ditës së nesërme ai do të ketë takime të ndara me liderët institucional dhe partiak të vendit.

VIDEO:

Sipas agjendës, presidenti Meta do të takoj homologen e tij, presidenten Vjosa Osmani në ora 16:00, transmeton IndeksOnline.

Poashtu ai parashihet të ketë takime edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, kryeparlamentarin, Glauk Konjufca, dhe liderët e partive opozitare: Memli Krasniqi, Lumir Abdixhiku, dhe Ramush Haradinaj.