Modelja thotë se jeta e saj ndryshoi ‘brenda natës’ pasi Gigi Hadid ndau imazhin e veshjes së saj

Modelja në rritje, Nanga Awasum, 23 vjeçare, ndau një post emocional duke diskutuar ndikimin që Hadid ka pasur që ajo të arrij ëndrrat e saj, pasi u tha se ishte “e shëmtuar” nga disa agjenci gjatë karrierës.

Awasum tha se Gigi Hadid ndryshoi jetën e saj brenda natës pasi ajo ndau një imazh të modeles në Instagramin e saj.

Supermodelja 26-vjeçare Hadid postoi një fotografi që tregon Awasum nga pas, me mbishkrimin: “Frymëzimi im i ditës në New York: kjo mbretëreshë”.

VIDEO:

Pasi vuri re përmendjen nga Hadid, modelja 23-vjeçare ndau një fotografi të të gjithë veshjes së saj dhe tha se do të dëshironte të ishte kthyer. “Thjesht mënyra se si Gigi Hadid do të kishte ndryshuar tërë jetën time nëse do të isha kthyer në mënyrën e duhur”, shkroi modelja në Twitter.

Për të cilën Hadid u përgjigj me: “Ju ishin kthyer në rrugën e duhur pikërisht atje ku jeni drejtuar. Rreze dielli! Të dërgoj shumë dashuri Nanga!”.

Modelja e Afrikës Perëndimore më vonë pranoi në Instagram se Hadid ndryshoi jetën e saj brenda natës. Ajo shkroi: “Kjo veshje nuk e di ndikimin e saj. Gigi nuk e di ndikimin e saj”.

“Unë u zgjova atë mëngjes dhe e vesha këtë veshje dhe vërtet, nuk më pëlqente aspak veshja, por kisha 30 minuta kohë për të shkuar në punë dhe unë duhej të hipja në set”, tha Nanga për E! News. Ajo tha se u ndal në Zara për të blerë një palë rroba të reja kur u ndalua nga njerëzit që i thanë se ajo ishte në Instagramin e Hadid.

“Më kanë thënë që isha e shëmtuar, jam refuzuar nga kaq shumë agjenci, jam refuzuar nga kaq shumë punë – thjesht që dikush si ajo të më shihte dhe të më thoshte se isha e bukur, kjo ndryshoi trajektoren e muajit tim, ”shtoi ajo. “Pas kësaj, gjithçka mund të ndodhë”. /Telegrafi/

The post Modelja thotë se jeta e saj ndryshoi ‘brenda natës’ pasi Gigi Hadid ndau imazhin e veshjes së saj appeared first on Telegrafi.