Moti sot, riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Moti

VIDEO:

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot pritet që vendi të përfshihet nga vranësirat e dendura të cilat parashihen të përcjellën me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius.