Musliu: S’na duhen 18 deputetë për me ia bo ‘llugë’ Albinit, po ajo s’është rruga e duhur

Deputetja e PDK’së

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se nuk i duhen partisë së saj 18 deputetët që t’ia bëjnë llugë kryeministrit Kurti, por sipas saj, kjo nuk është rruga e duhur.

“S’na duhen 18 deputetë për me ia bo llugë Albinit, por ajo s’është rruga e duhur”, është shprehur Musliu.

VIDEO:

Musliu tha se Kurti ka harruar që tashmë është në pushtet dhe ka tjera obligime.

“Kurti po harron se është në pushtet. Kurti po del dhe po kërcënon opozitën, ndërkohë që ka tjera obligime tash”.

Tutje, Musliu foli edhe për PDK’në në Drenas dhe Skënderaj.

Ajo tha se në Drenas do të kaniddojë Lladrovci sepse kështu ka vendosur kryesia e PDK’së dhe ushtruesi i detyrës së kryetarit.

Gjithashtu ftoi strukturat e PDK’së t’i respektojnë këto vendime.

E për Lushtakun tha se është e domosdoshme kandidatura e tij.