Në Prishtinë organizohet marsh në mbështetje të Izraelit

Një marsh protestues në mbështetje të shtetit të Izraelit pritet të organizohet më 21 maj në Prishtinë, shkruan Insajderi.

Ngjarja u bë e ditur përmes një eventi në Facebook të organizuar nga Arlind Imeri, ku njoftohet se marshi pritet të mbahet në ora 14:00.

VIDEO:

“Shteti i Izraelit ishte pranë nesh kur ne kishim nevojë për strehim gjatë luftës së Kosovës.Andaj, të solidarizohemi me popullin e Izraelit në këto ditë të vështira, është më e pakta që mund të bëjmë”, ka thënë Imeri.

Këtë javë në Prishtinë, u organizua një marsh në mbështetje të popullit palestinezë, që ngjalli shumë reagime në opinionin publik.

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës po zgjon interesimin e gjithë botës.

Komuniteti ndërkombëtar ka bërë thirrje disa herë për t’i dhënë fund konfliktit të përshkallëzuar në mes këtyre vendeve./Insajderi.com