Nis takimi Kurti-Lajçak, me dyer të mbyllura diskutohet për dialogun

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takimin me kryeministrin Albin Kurti.

Ky është takimi i parë i Lajçak gjatë qëndrimit të tij treditor në Kosovë.

VIDEO:

Derisa, nesër pritet të takohen me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjfuca dhe disa nga liderët politikë.

Konjufca pret nesër në takim Lajçakun Konjufca pret nesër në takim Lajçakun

Takimi po zhvillohet i mbyllur për medie, të njëjtat janë lejuar të marrin pamje vetëm në fillim të takimit. /Kp/

The post Nis takimi Kurti-Lajçak, me dyer të mbyllura diskutohet për dialogun appeared first on Telegrafi.