Një grua tregon kemi vendosur gabim stolitë në pemën e Krishtlindjeve –  zbulon sekretin e saj që të mos bien kurrë

Me Krishtlindjet në afërsi, shumë prej nesh kanë filluar të blejnë pemët e Krishtlindjeve dhe të nxjerrin stolitë nga papafingo.

Dekorimi i pemës është një ritual i Krishtlindjeve dhe nuk ka mënyrë më të mirë për të përhapur lumturinë e festave sesa ta kryesh këtë punë së bashku me familjen.

Një grua e quajtur Marissa, e cila shfaqet me emrin “chetandpacysmomma” në rrjete sociale, ndau këshillat e saj se si t’i varni siç duhet stolitë tuaja në mënyrë që ato të mos bien menjëherë nga dega.

VIDEO:

Shumë prej nesh kanë përjetuar zhgënjimin e stolive të thyera: teli i stolisë nuk varet mjaftueshëm në degën e pemës, kështu që topat e qelqit përfundojnë duke plasaritur në dysheme.

Fatmirësisht, Marissa ofroi një zgjidhje të thjeshtë për këtë problem. Në vend që të krijonte një grep varëseje me njërin skaj të telit, ajo e mbylli atë fund pikërisht përmes së njëjtës vrimë të sipërme në stoli me të cilën ishte lidhur skaji tjetër i telit.

@chettandpacysmomma

#fyp #christiantiktok

♬ All I Want For Christmas Is You – Album Version – Mariah Carey

Kjo krijoi një lak rrethor që mbante peshën e stolisë më të sigurt. Më pas ajo thjesht e vendosi atë në një degë.

Klipi mori mbi shtatë milionë shikime—është e qartë se njerëzit nuk mund të ketë kurrë mjaftueshëm hile për gjëra të ndryshme. /Telegrafi/

The post Një grua tregon kemi vendosur gabim stolitë në pemën e Krishtlindjeve –  zbulon sekretin e saj që të mos bien kurrë appeared first on Telegrafi.