Një i vdekur dhe 15 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se e në 24 orët e fundit janë testuar 2 mijë e 144 mostra, nga të cilat 15 kanë rezultuar pozitive, shkruan Insajderi.

Gjatë kësaj periudhe ka vdekur një person.

VIDEO:

Në faqen zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë është bërë e ditur se nga fillimi i pandemisë e deri me tani, numri i rasteve pozitive ka shkuar në 107 mijë e 921, kanë vdekur 2 mijë 265 persona ndërkaq janë shëruar 105 mijë e 549.