Një shtëpi e ‘ngrirë në kohë’ me letër muri, qilima dhe perde të viteve të shtatëdhjeta, është në shitje për rreth 200 mijë euro

Nga tavolinat e mesit të shekullit te karrocat e shiritit Art Deco, ne shpesh na pëlqen të tundim kokën drejt trendeve të brendshme të së kaluarës.

Sidoqoftë, një shtëpi me tarracë me tre shtretër në Erdington e çon këtë në ekstreme të reja.

Në shumë mënyra, prona është e ‘ngrirë në kohë’ – duke qenë krejtësisht e paprekur që nga vitet 1970. Rezultati është një shtëpi ‘kapsulë kohore’ që përmban letër muri të cilësisë së mirë, qilima të modeluar, tavane rozë dhe perde me lule nga pesë dekada më parë.

VIDEO:

Në thelb, çdo klishe e brendshme e viteve ’70 që mund të mendoni do të jetë brenda kësaj shtëpie në Birmingham. Por pjesa më e mirë është se nga jashtë, nuk do ta imagjinonit kurrë se si duket brenda.

Ndërsa kjo shifër është nën çmimin mesatar të shtëpisë me tarracë, vlen të theksohet se çdo pronar i ri duhet të jetë i gatshëm t’i japë shtëpisë një rinovim total.

Prona është një madhësi e shkëlqyeshme për një familje – me një korridor hyrje, sallë pritjeje, dhomë ngrënie, kuzhinë, banjë në katin e parë, tre dhoma gjumi dhe një kopsht të pasmë.

Është gjithashtu një distancë e shkurtër nga stacioni i trenit Gravelly Hill dhe Brookvale Park, dhe shkollat ​​aty pranë përfshijnë Slade Primary dhe Spring Hill High School. /Telegrafi/

The post Një shtëpi e ‘ngrirë në kohë’ me letër muri, qilima dhe perde të viteve të shtatëdhjeta, është në shitje për rreth 200 mijë euro appeared first on Telegrafi.