Një shtetase islandeze dhunohet në Prishtinë

<!–

–>

VIDEO:

Prishtinasi e dhunon një shtetase islandeze

Një shtetase islandeze është dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar, ka bërë të ditur policia e Kosovës.

Policia ka bërë të ditur se lidhur me rastin janë intervistuar disa dëshmitar.

I dyshuari ndërkaq është arrestuar edhe është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Prishtinë, 18.06.2021 – 04:20-05:00. Viktima femër shtetase islandeze ka raportuar se është dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Në lidhje me rastin janë intervistuar disa dëshmitar. Në konsultim me prokurorin kujdestar, i dyshuari është arrestuar dhe është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë, ndërsa viktima dërgohet për ekzaminim mjekësor. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.