Notat e lojtarëve, Barcelona 0-3 Bayern Munich: Shkëlqen Lewandowski

Bayern Munich ka fituar ndaj Barcelonës me rezultat 3-0 në “Camp Nou” në ndeshjen hapëse të fazë së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Thomas Muller shënoi një herë, ndërsa Robert Lewandowski shtoi dy në fitoren e bavarezëve.

Sulmuesi polak ishte më i miri në fushë, duke u vlerësuar me notën 8.6.

VIDEO:

Pas tij për paraqitje të mirë u vlerësua Leon Goretzka me notën 7.5.

Te Barcelona notë kaluese ka marr vetëm Gerard Pique (7.1), ndërsa notën më të ulët e kishte Jordi Alba (6.2).

Notat e lojtarëve të Barcelonës dhe Bayern Munichut

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve, Barcelona 0-3 Bayern Munich: Shkëlqen Lewandowski appeared first on Telegrafi.