Notat e lojtarëve: Benevento 0-0 Roma

Roma ka barazuar pa gola me Beneventon në kuadër të javës së 23-të në Serie A.

Giallorossët nuk e shfrytëzuan epërsinë numerike, pasi vendasit ishin me dhjetë lojtarë në fushë nga minuta e 57-të.

Roma ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.03, me Beneventon që u vlerësua 6.82.

VIDEO:

Roma nuk ia del të mposht Beneventon me dhjetë lojtarë Roma nuk ia del të mposht Beneventon me dhjetë lojtarë

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishin Pau Lopez, Gonzalo Villar e Henrikh Mkhitaryan me notën 7.6.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Kamil Glik që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

The post Notat e lojtarëve: Benevento 0-0 Roma appeared first on Telegrafi.