Notat e lojtarëve, Inter 2-1 Juventus: Calhanoglu më i miri në fushë

Interi ka triumfuar përballë Juventusit në Derby d’Italia (2-1) për Superkupën e Italisë duke fituar me një realizim të vonshëm pas vazhdimeve.

Goli i Ëeston McKennie hapi ndeshjen, ndërsa Lautaro Martinez nga pika e bardhë barazoi rezultatin në pjesën e parë.

Pjesa e dytë nuk soli gola, ndërsa Interi golin e fitore e shënoi në minutën e 120-të në vazhdime me Alexis Sanchez.

VIDEO:

Lojtari më i mirë në fushë ishte Hakan Calhanoglu me notën 7.9.

Pas tij te Interi i vlerësuan edhe Bastoni dhe Perisic.

Te Juventusi më i miri në fushë ishte McKennie me notën 7.5.

Notat e lojtarëve të Inter dhe Juventus

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve, Inter 2-1 Juventus: Calhanoglu më i miri në fushë appeared first on Telegrafi.