Notat e lojtarëve, Machester City 2-1 PSG: Mahrez më i miri, Hakimi më i dobëti

Manchester City ka shënuar fitore ndaj PSG-së me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kylian Mbappe shënoi golin e parë në ndeshje, ndërsa City fitoi përballjen me golat e Raheem Sterling dhe Gabreil Jesus.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Riyad Mahrez me notën 8.0.

VIDEO:

Pas tij te City u vlerësua Raheem Sterling me notën 7.8.

Lionel Messi u vlerësua me notën 7.2, ndërsa më i dobëti te PSG ishte Achreaf Hakimi me notën 6.4.

Nota te Man City dhe PSG

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve, Machester City 2-1 PSG: Mahrez më i miri, Hakimi më i dobëti appeared first on Telegrafi.