Notat e lojtarëve: Malmo 0-3 Juventus, Sandro dhe Morata më të mirët

Juventusi ishte bindës në udhëtimin te Malmo, ku shënoi tre gola dhe arkëtoi pikë të plota në ndeshjen e xhiros së parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Paraqitja më e mirë e Bianconerëve ka bërë që të kenë notë mesatare më të lartë në krahasim me skuadrën suedeze.

Dy golashënuesit, Alex Sandro dhe Alvaro Morata, kanë marrë vlerësimet më të lartë, të ndjekur edhe nga Paulo Dybala që realizoi nga penalltia.

VIDEO:

Juventusi luan bindshëm ndaj Malmos, merr fitoren e parë të sezonit Juventusi luan bindshëm ndaj Malmos, merr fitoren e parë të sezonit

Derisa faza defensive e ekipit vendas ka marrë notat më të ulëta në këtë takim.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve nga SofaScore për ndeshjen Malmo 0-3 Juventus. /Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve: Malmo 0-3 Juventus, Sandro dhe Morata më të mirët appeared first on Telegrafi.