Notat e lojtarëve, Man City 6-3 RB Leipzig: Christopher Nkunku shkëlqeu me het-trik

Manchester City ka arritur të shënojë fitore me rezultat të thellë 6-3 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Golat për Manchester City i shënuan Nathan Ake, Riyad Mahrez, Jack Grealish, Joao Cancelo dhe Gabiel Jesus.

Për RB Leipzigun të gjitha golat i ka shënuar Christopher Nkunku.

VIDEO:

Anësori ishte edhe lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje me notë 8.8.

Te Man City më i miri ishte Grealish me notën 8.4.

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt dhe RB Leipzig

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve, Man City 6-3 RB Leipzig: Christopher Nkunku shkëlqeu me het-trik appeared first on Telegrafi.