Notat e lojtarëve, Mancheser City 2-0 PSG: Mahrez lojtar i ndeshjes

Manchester City ka shënuar fitore ndaj PSG-së edhe në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve me rezultat 2-0.

Qytetarët kanë kaluar për herë të parë në histori të klubit në finalen e Ligës së Kampionëve, pas fitores me rezultat të përgjithshëm 4-1.

Riyad Mahrez i ka shënuar të dy golat në këtë takim, nga një në secilën pjesë. Ai është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 8.7.

VIDEO:

Lartë u vlerësuan edhe Kyle Walker e Phil Foden.

Te PSG më i miri ishte Neymar që është vlerësuar me notën 7.0.

Notat e lojtarëve të Man Cityt dhe PSG-së

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve, Mancheser City 2-0 PSG: Mahrez lojtar i ndeshjes appeared first on Telegrafi.