Notat e lojtarëve: Roma 2-1 Sassuolo, Pellegrini më i miri

Roma ka fituar 2-1 ndaj Sassuolos në kuadër të javës së tretë në Serie A.

Golat për Giallorossët i shënuan Bryan Cristante dhe Stephan El Shaarawy, e për mysafirët realizoi Filip Duiricic.

Roma ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.0, me Sassuolon që u vlerësua 6.81.

VIDEO:

Roma fiton në frymën e fundit ndaj Sassuolos Roma fiton në frymën e fundit ndaj Sassuolos

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Lorenzo Pellegrini me notën 8.2.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Tammy Abraham që u vlerësua me 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

The post Notat e lojtarëve: Roma 2-1 Sassuolo, Pellegrini më i miri appeared first on Telegrafi.