Notat e lojtarëve, Spanjë 3-1 Kosovë: Olmo më i miri te spanjollët, Ujkani tek ne

Kosova ka pësuar humbje nga Spanja si mysafir me rezultat 3-1, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror Katar 2022.

Dani Olmo, Ferran Torres dhe Gerard Moreno shënuan për spanjollët, ndërsa Besar Halimi shënoi për Kosovën.

Sulmuesi i krahut Olmo doli të jetë lojtar i ndeshjes me notën 8.1.

VIDEO:

Te Kosova më i miri ishte Samir Ujkani me notën 7.6, pas disa pritjeve të bukura sot.

Fidan Aliti është notuar me 6.9, ndërsa Halimi dhe Vedat Muriqi me notën 6.8, duke qenë prej më të mirëve te Kosova.

 

Notën më të ulët e kishte Mërgim Vojvoda me 6.1.

Notat e lojtarëve të Spanjës

Notat e lojtarëve të Kosovës

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve, Spanjë 3-1 Kosovë: Olmo më i miri te spanjollët, Ujkani tek ne appeared first on Telegrafi.