Notat e lojtarëve, Turqi 0-3 Itali: Immobile yll i ndeshjes

Italia ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të EURO 2020, duke e mposhtur Turqinë me rezultat të thellë 3-0.

Italianët ishin më të mirë nga fillimi në fund, duke dhuruar spektakël me plot kuptimin e fjalës, me aksione dhe gola të bukur.

Goli i parë u shënua nga Merih Demiral që gaboi portën, ndërsa dy të tjerët nga Ciro Immobile dhe Lorenzo Insigne.

Italia demolon Turqinë në ndeshjen hapëse – italianët mesazh të qartë rivalëve Italia demolon Turqinë në ndeshjen hapëse – italianët mesazh të qartë rivalëve

VIDEO:

Sulmuesi Immobile u vlerësua si lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 8.7, pasi përveç goli bëri edhe një asistim.

Te Italia lartë u vlerësuan edhe Domenico Berardi, Jorginho dhe Insigne.

Zeki Celik me notën 6.2 ishte lojtari më i dobët në fushë.

Notat e lojtarëve të Turqisë dhe Italisë

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve, Turqi 0-3 Itali: Immobile yll i ndeshjes appeared first on Telegrafi.