Nuk bien shifrat me Covid-19, sërish numër i lartë

Covid-19

VIDEO:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:ℹ️

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.541 doza të vaksinës kundër COVID-19.ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.704.633 doza të vaksinës.ℹ️Deri më sot 793.574 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.ℹ️Deri më sot janë dhënë 24.841 doza përforëcuese dhe 2.137 doza të treta të vaksinës COVID-19.ℹ️Nga 5.881 testime, 427 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes. ℹ️Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.315.ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 2.811.ℹ️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qBMbani maskat!Respektoni distancën!Mbani higjienën!