Nuk ka të ndalur Ronaldo – dy gola brenda pak minutash ndaj Crotones

Cristiano Ronaldo duket se është sonte në më të mirën.

Ylli portugez shënoi dy gola qysh në pjesë të parë në duelin që Juventusit po e zhvillon ndaj Crotones në Serie A.

VIDEO:

Ishte minuta e 38-të kur Cristiano Ronaldo shënoi për 1-0 me kokë nga një asistim i Alex Sandros.

Goli i dytë i portugezit erdhi në minutën e 45+2, e që tani Aaron Ramsey ishte në rolin e asistuesit.

Kujtojmë se pas 23 javësh në ligën italiane, këta ishin goli i 17-të dhe 18-të i pesë herë fituesit të Topit të Artë që tani është golashënuesi më i mirë, derisa Romelu Lukaku ka 17 sosh. /Telegrafi/

The post Nuk ka të ndalur Ronaldo – dy gola brenda pak minutash ndaj Crotones appeared first on Telegrafi.