“Oferta e përfolur nuk erdhi kurrë”, Leonardo zbulon arsyen e dështimit të transferimit te Mbappes te Real Madridi

Shefi i Paris Saint-Germain, Leonardo ka thyer heshtjen ndaj sagës së transferimit të Kylian Mbappe te Real Madridi, teksa ka zbuluar arsyen e dështimit.

Real Madridi bëri një lëvizje të vonshme për Mbappen gjatë afatit kalimtar veror, duke parë një ofertë të vonuar të refuzuar nga PSG pavarësisht se klubi francez përballet me perspektivën e humbjes falas së sulmuesit verën e ardhshme.

Sulmuesi ende nuk ka nënshkruar një zgjatje të kontratës dhe marrëveshja e tij aktuale do të përfundojë në verën e vitit 2022, duke i ofruar Los Blancos një shans për të nënshkruar falas me të.

Pavarësisht kësaj, Real Madrid u përpoq të nënshkruante me Mbappen një vit më herët, duke ofruar shumë më tepër se 100 milionë euro në një përpjekje për të bindur PSG-në.

Ancelotti: Nuk ka zhgënjim që nuk arritëm transferimin e Mbappes   Ancelotti: Nuk ka zhgënjim që nuk arritëm transferimin e Mbappes  

VIDEO:

Por, klubi i Ligue 1 qëndroi i palëkundur, i shqetësuar nga perspektiva e humbjes së Mbappen pa para, duke refuzuar me shpejtësi ofertën e Real Madridit.

Dhe sipas drejtorit sportiv të PSG-së Leonardo, oferta përfundimtare e raportuar e Real Madridit prej 180 milionë eurosh në të vërtetë nuk ekzistonte.

“Ne nuk ishim të kënaqur me sjelljen e Real Madridit”, ka thënë fillimisht Leonardo për gazetën Marca.

“Fillimi i negociatave për një nga lojtarët më të mirë në botë në javën e fundit të afatit të transferimeve krijoi një situatë që nuk na pëlqeu”.

“Ne e bëmë të qartë pozicionin mbi ofertën. Nuk ishte e mjaftueshme, ishte më pak nga sa paguanim”.

Gara midis pesë ‘makinave të golave’ në vitit 2021 – Kush do ta fitojë Këpucën e Artë? Gara midis pesë ‘makinave të golave’ në vitit 2021 – Kush do ta fitojë Këpucën e Artë?

“Oferta e fundit për të cilën ata folën nuk arriti kurrë”.

“Ju nuk mund të organizoni një afat transferimi gjatë dy, tre ose katër muajve dhe të ndryshoni planet tuaja si kjo”, përfundoi braziliani.

Mbappe ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re, dhe siç qëndrojnë gjërat, ai është i lirë të nënshkruajë një para-kontratë me ndonjë klub jashtë Francës qysh në janar. /Telegrafi/

The post “Oferta e përfolur nuk erdhi kurrë”, Leonardo zbulon arsyen e dështimit të transferimit te Mbappes te Real Madridi appeared first on Telegrafi.