Pacolli premton shpërblim për Kosovën nëse fiton sonte ndaj Spanjes

<!–

–>

Behgjet Pacolli jep shpërblim për Kosovën nëse fiton sonte ndaj Spanjes.

VIDEO:

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli ka thënë se në rast të fitores së Kosovës ndaj Spanjës do ta shpërblejë kombëtaren e Kosovës në mënyrën e tij.

Pacolli theksoi se beson në përfaqësuesen e Kosovës në ndeshjen e sotme.

“Kosova sonte shkruan histori në Sevilla. Përfaqësuesja e Spanjës sonte do të përballet me Kosovën në ndeshjen kualifikuese për Botërorin “Katari 2022”. Unë përsonalisht besoj në përfaqësuesën tonë dhe atë do ta shpërblej në mënyrën time, në rast të një fitore ndaj Spanjës. Sonte ky shtet pa dyshim do ta “njeh” kush dhe cila është Kosova”.

Sonte me fillim nga ora 20:45 Kosova do të luajë kundër Spanjës.

Ndeshja do të luhet në stadiumin “Estadio de La Cartuja”, në Sevilla.