Pamje nga aksidenti në Bullgari ku vdiqën 45 persona

Aksidenti

Të paktën 45 persona, përfshirë 12 fëmijë, humbën jetën pasi një autobus që transportonte turistë kryesisht nga Maqedonia e Veriut u përfshi nga flakët në një autostradë në Bullgari, thanë zyrtarët.

VIDEO:

Kryeministri maqedon, Zoran Zaev ka shprehur ngushëllime për personat të cilët kanë humbur jetën në aksidentin tragjik, raporton Indeksonline.

Zaev ka thënë se menjëherë është nisur për në Bullgari dhe se atje janë edhe ekipe të Maqedonisë së Veriut.

Më poshtë pamje nga vendi i ngjarjes: