Partia e Dardan Moliqajt ironizon me Mimoza Kusarin: Duhet të propozohet për presidente

<!–

–>

Nol Nushi nga PSD-ja ka ironizuar me zgjedhjen e Mimoza Kusari – Lilës si shefe të Grupit Palramentar të LVV-së.

Nushi ka shkruar se Kusari-Lila duhet të propozohet për presidente.

VIDEO:

“Ajo ka qene ne AKR, LDK, LVV, Alternativa, ka bere koalicion me PDK etj.”, ka shkruar Nushi.

Postimi i plotë:

Ne vend se ta bejne shefe te Grupit Parlamentar, Mimoza Kusari duhet te propozohet per presidente te Kosoves.

Ajo ka qene ne AKR, LDK, LVV, Alternativa, ka bere koalicion me PDK etj.

Edhe ka aktakuze per korrupsion, edhe flet kunder korrupsionit.

Edhe ka privatizuar ndermarrje publike, edhe flet kunder privatizimit te eger.

Edhe e lavdon Thaqin si figure historike, edhe e shane kur ia lype partia.

Edhe ka sherbyer si ministre ne qeverite e kaluara, edhe fyen te gjitha qeverite ku ajo ka bere pjese.
Edhe…

Perfaqeson spekter te gjere diskursesh e ideologjishe. Eshte e te gjitheve nga pak dhe din me punu me dhe per krejt.

Eshte unifikuese.