Perisic pritet ta zgjatë qëndrimin te Interi

Interi është duke e diskutuar mundësinë e rinovimit të kontratës së Ivan Perisic që mund të vazhdohet deri në verën e vitit 2023.

Anësori kroat ka kontratë edhe për sezonin e ardhshëm, ndërsa tashmë e ka dëshmuar se është një aset në krahun e majtë për ekipin e Antonio Contes.

VIDEO:

32-vjeçari e fitoi tripletën me Bayern Munichun në sezonin e kaluar, ndërsa këtë edicion i ndihmoi Interit të shpallej kampion pas 11 vitesh pa titull.

(Foto: Instagram/ivanperisic444)

Ai i ka zhvilluar 29 ndeshje në Serie A duke shënuar tre gola dhe duke dhuruar pesë asistime.

Sipas FCInterNews, Perisic dhe drejtuesit e klubit janë në bisedime për zgjatjen e kontratës edhe për një vit shtesë. /Telegrafi/

The post Perisic pritet ta zgjatë qëndrimin te Interi appeared first on Telegrafi.