Personazhet publike shprehin ngushëllime pas vdekjes së balerinës Huyeda El Saied

Sot (e martë) është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare balerina e njohur shqiptare, Hueyda El Sayed.

Ajo raportohet se prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë, nga e cila edhe vdiq.

El Sayed ndërkohë ka lindur në Tiranë, kurse me prejardhje ishte nga Sudani.

Hueyda El Saied (Foto: Instagram)

Përveç si balerinë, njihej edhe si këngëtare e piktore. E njëjta po ashtu ka marrë pjesë në festivale të ndryshme si “Top Fest” dhe “Kënga Magjike”.

VIDEO:

Vdekja e saj ka tronditur të gjithë, posaçërisht ata që e njohën nga afër duke bërë kështu që të ketë reagime të shumta edhe në rrjete sociale.

Ndërron jetë balerina dhe ish-prezantuesja e njohur shqiptare, Huyeda El Saied Ndërron jetë balerina dhe ish-prezantuesja e njohur shqiptare, Huyeda El Saied

Arbana Osmani, Rona Nishliu, Vesa Luma, Greta Koçi, Rudina Magjistari, Oriola Marashi – ndodhen mes yjesh që kanë shprehur ngushëllime për vdekjen e artistes së famshme.

Më poshtë mund t’i ndiqni reagimet e tyre:

Arbana Osmani (Foto: Instagram)

 

Arbana Osmani (Foto: Instagram)

 

Greta Koçi (Foto: Instagram)

 

Oriola Marashi (Foto: Instagram)

 

Rona Nishliu (Foto: Instagram)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RUDINA MAGJISTARI (@rudinamagjistari)

/Telegrafi/ 

The post Personazhet publike shprehin ngushëllime pas vdekjes së balerinës Huyeda El Saied appeared first on Telegrafi.