Preferoni buzëkuqtë e errët këtë vjeshtë: Zgjidhni nuancën ideale sipas ngjyrës së lëkurës tuaj

Tani është koha për buzëkuq të errët

Buzëkuqtë e errët kanë qenë gjithmonë shumë tërheqës dhe femrave u jepnin një dozë klasicizmi dhe elegance, por nuk bën t’i aplikojmë shumë shpesh, transmeton Telegrafi.

Gjithçka që ju nevojitet është një ndihmë në zgjedhjen e nuancës më të mirë të buzëkuqit për ngjyrën e lëkurës tuaj, plus disa këshilla të thjeshta për aplikim të përsosur dhe çdo gjë është gati.

VIDEO:

Si të zgjidhni një nuancë buzëkuqi?

Nëse dikur keni menduar se buzëkuqi i errët nuk duket mirë, mos u dorëzoni, ka mundësi që të keni zgjedhur nuancën e gabuar.

Ngjyrat e lehta të lëkurës duken të mahnitshme në kombinim me buzëkuqtë e kuq të errët, ndërsa tonalitetet e ullirit do të shkojnë më së miri me tonet çokollate.

Tonet më të ngrohta të lëkurës duken sensacionale në nuancat vjollcë të errët.

/Telegrafi/

The post Preferoni buzëkuqtë e errët këtë vjeshtë: Zgjidhni nuancën ideale sipas ngjyrës së lëkurës tuaj appeared first on Telegrafi.