Prezantuesja nuk mund t’i ndalë lotët teksa jep lajmin për akidentin tragjik në Bullgari

video

Një prezantuese e AlsatM nuk ka mundur t’i mbajë lotët teksa ka dhënë lajmin për tragjedinë në rëndë që ndodhi sot në Bullgari ku humbën jetën 45 persona, shumica shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

VIDEO:

Ajo ka qarë dhe është ndalur duke mos mundur të vazhdojë.

Kujtojmë që të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tragjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë.

Në mesin e viktimave të aksidentit të sotëm ka edhe fëmijë.
Shtatë të mbijetuar po trajtohen ndërkohë në spitalin e kryeqytetit bullgar, Sofje, si pasojë e djegieve.

KLIKO LAJMIN