Prishtina luan në ‘Elbasan Arena’ ndaj Folgoren në eliminatoret e Ligës së Kampionëve

Kampioni i Kosovës, Prishtina ka konfirmuar zyrtarisht se ndeshjen para-kualifikuese të Ligës së Kampionëve ndaj Folgore do ta luajë në Elbasan.

Prishtina do të takohet me Folgoren në ‘Elbasan Arena’ nga ora 20:00 më 22 qershor.

Këtë e ka konfirmuar vet faqja zyrtare e klubit prishtinas, pasi më parë mendohej se ndeshjet do të luheshin në Ishujt Faroe.

Detaje se kush është Folgore, kundërshtari i Prishtinës në raundin preliminar të Ligës së Kampionëve Detaje se kush është Folgore, kundërshtari i Prishtinës në raundin preliminar të Ligës së Kampionëve

VIDEO:

Postimi pa ndërhyrje i Prishtinës

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

Ndryshon vendi i turnirit

Prishtinë, 9 qershor 2021 – Turniri i raundit preliminar i UEFA Champions League do të zhvillohet në Shqipëri, konkretisht në Durrës dhe Elbasan dhe jo siç ishte paraparë më herët në kryeqytetin e Ishujve Faroe, Torshavn.

Prishtina dhe Folgore do të takohen në “Elbasan Arena” më 22 qershor nga ora 20:00.

Edhe finalja e turnirit do të zhvillohet në Elbasan më 25 qershor nga ora 20:00, kurse gjysmëfinalja tjetër në Durrës.

Lajmin shumë shpejtë pritet të konfirmojë edhe UEFA.

/Telegrafi/

The post Prishtina luan në ‘Elbasan Arena’ ndaj Folgoren në eliminatoret e Ligës së Kampionëve appeared first on Telegrafi.