Publikohen pamjet nga momenti i rrokullisjes së kamionit të zjarrfikësve në Kllokot

Viti

Para disa ditësh, një kamion i zjarrfikësve u rrokullis në Kllokot. Si pasojë, dy zjarrfikës kanë mbetur të lënduar.

VIDEO:

Lajmin e pati konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Ju njoftojmë se rreth orës 17:10 në Kllokot, në udhëkryqin e rrugës Kllokot me rrugën për Viti, ka ndodhur një vet-aksident rrugor ku është rrokullisur automjeti i zjarrfikësve të Vitisë me ç’rast dy zjarrfikësit kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit janë transportuar në Emergjencën e Spitalit në Gjilan dhe sipas raportimit mjekësor nuk janë në rrezik për jetë”, ka thënë ai.

Ndërkaq sot janë publikuar pamjet nga rrokullisja e automjetit.

Televizioni Plus ka publikuar një video që tregon se si kamioni i zjarrfikësve është rrokullisur.