Ramos ndryshon mendim, i gatshëm të qëndrojë te Real Madridi

Sergio Ramos ka ndryshuar mendje sa i përketë të ardhmes së tij.

Mbrojtësi spanjoll dukej se do të largohej nga Real Madridi në këtë verë, mirëpo gjërat duket se tani kanë ndryshuar.

Sipas asaj që raporton Deportes Cuatro, Ramos është i gatshëm që të rinovojë kontratë me Los Blancos.

VIDEO:

Dinastia e PSG-së: Formacioni i ëndrrave që po tenton ta ndërtojë Al Khelaifi me gjashtë transferime Dinastia e PSG-së: Formacioni i ëndrrave që po tenton ta ndërtojë Al Khelaifi me gjashtë transferime

Edhe pse kishte kërkuar kontratë dyvjeçare, mbrojtësi thuhet se është pajtuar të rinovojë atë edhe për një vit tjetër.

Kështu, 35-vjeçari do të jetë edhe për një vit me madrilenët, e që më pas do të largohet si i lirë.

Ka interesim aktualisht nga Paris Saint-Germain dhe Manchetser United për t’i marrë shërbimet e tij, por që ai duket se do të vazhdojë qëndrimin te Real Madridi. /Telegrafi/

The post Ramos ndryshon mendim, i gatshëm të qëndrojë te Real Madridi appeared first on Telegrafi.