Ramush Haradinaj humb një bashkëluftëtar: Ishim bashkë në kohërat më të vështira

Kryetari i AAK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen Avdijaj me rastin e ndarjes nga jeta të bashkëluftëtarit të tij, Ali Avdijaj.

VIDEO:

Haradinaj ka thënë se ishin bashkë në kohët më të vështira, njofton Klankosova.tv.

“Lamtumirë baci Ali! Në kohërat më të vështira ishim bashkë. Do e kujtojmë përgjithmonë vendosmërinë, trimërinë dhe guximin e tij. Zoti i forcoftë familjen dhe bashkëluftëtarët për këtë humbje të madhe. Baci Ali u prehtë në paqen e përjetshme!”, ka shkruar Haradinaj.