Redmi shiti për një minutë 100 mijë kopje të telefonit celular K40 Gaming

Marka Redmi e Xiaomi zbuloi smartphonen e saj të ri K40 Gaming për lojtarët dhe kërkesa është me të vërtetë e lartë.

Dhe vetëm një minutë pas fillimit të shitjeve, Redmi shiti 100 mijë kopje të telefonit celular K40 Gaming. Kjo shitje përfshin pajisje me të pesë kombinimet e kujtesës, nga më e lira me 5 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme te më e shtrenjta me 12 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme. Çmimi varion midis 310 dhe 420 dollarë në varësi të modelit.

VIDEO:

Pajisja mundësohet nga një procesor Dimensity 1200 dhe vjen me një ekran OLED 6,67 inç me një rezolucion prej 2,400×1,080 pikselë, një shpejtësi rifreskimi prej 120Hz dhe një format 20: 9. Ekrani mbrohet nga xhami Gorilla Glass 5.

Në pjesën e pasme ka një kamerë të gjerë prej 64, ultra të gjerë prej 8 dhe një kamerë makro prej 2 MP, dhe ekziston edhe një blic Dual-LED. Një kamerë selfie 16 MP është e vendosur në pjesën e përparme. Smartphone gjithashtu mori altoparlantë stereo të zhvilluar në bashkëpunim me JBL, si dhe butona pop-up të dobishëm për lojtarët dhe zgjidhje të ndryshme për ftohje më të mirë.

Sensori i gjurmës së gishtit është i vendosur në anë dhe nuk ka fole kufjesh. Pajisja ushqehet nga një bateri 5.065 mAh që mbështet karikimin e shpejtë 67W dhe e cila karikohet plotësisht për 42 minuta. /Telegrafi/

The post Redmi shiti për një minutë 100 mijë kopje të telefonit celular K40 Gaming appeared first on Telegrafi.