Rikthehet lyerja e famshme e buzëve e viteve ’90-të

Vërtet jemi në 2021-in, në kohën më të lavdishme të trendeve të Instagram-it dhe TikTok-ut, por nga veshja dhe grimi jemi rikthyer në vitet ’90-të

Pas veshjeve tipike të atyre viteve, tani edhe grimi nuk është më ai që jemi mësuar të shohim vitet e fundit.

VIDEO:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Phillips (@maryphillips)

Ato që do të bien më shumë në sy janë buzët e viteve ’90-të. Të quajtura “buzët supermodele”, trendi i fundit rikthen konturin e famshëm me laps.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ARIEL (@makeupbyariel)

Atë që për një periudhë të gjatë kohe e braktisëm, do ta kërkoni sërish.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ash K Holm (@ash_kholm)

Nëse e vutë re, shumica e VIP-ve në Grammy-in e këtij viti u shfaqën me buzët e konturuara, ku pjesa më e rëndësishme ishte vijëzimi me laps.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Në vitet ’90-të, buzët nuk kishin nevojë për asgjë tjetër përveç një lapsi dhe bëhuni gati për ta jetuar sërish.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Phillips (@maryphillips)

Detyra juaj tani është të gjeni ngjyrën që ju përshtatet më mirë me tonin e lëkurës dhe t’i kushtoni vëmendje përhapjes.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ARIEL (@makeupbyariel)

The post Rikthehet lyerja e famshme e buzëve e viteve ’90-të appeared first on Telegrafi.