“Sadri Ramabaja, luftëtari i kafiqave të Cyrihut të Zvicrres”

Shkodran Ramadani

Opinionisti Shkodran Ramadani, ka reaguar ndaj profesorit dhe analistit politik, Sadri Ramabajës, i cili i ftuar në emisionin Pressing në T7, deklaroi se kishte bërë kërkesë për të iu bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan Gazeta Insajderi.

VIDEO:

Ramadani, e cilësoi Ramabajën si përçarës dhe i vonuar, i cili ishte “luftëtar” i kafiqave të Cyrihut në Zvicër dhe se tash po konteston autoritetin e udhëheqësve të UÇK-së.

Shkrimi i plotë:

Momentalisht ne Pressing kemi njerin nga udheheqesit e UÇK-se dhe dy luftetare te UÇK-se. Pastaj kemi Sadri Ramabajen, nje “luftetar” i kafeneve te Cyrihut te Zvicres, nje frikacak i cili per shkak qe ka humbur shansin jetesor per t’u bere pjese e UÇK-se, konteston autoritetin e udheheqesve te saj. Ani tha “kam ba kerkese per me iu bashku UÇK-se”. Qysh po doket hala eshte tu e prite pergjigjen. Markez ia ka kushtu edhe nje liber ketij: “Kolonelit s’ka kush t’i shkruajë”. Karikature. I vonuar. Perçares.