Sheriff Tiraspol – Real Madrid, formacionet e mundshme

Real Madridi është mysafir i Sheriff Tiraspolit për takimin që luhet në rrethin e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Stadionul Sheriff”.

Për këtë sfidë, Sheriff Tiraspoli nuk mund të llogarisë vetëm në Lovro Bizjak që është i lënduar.

VIDEO:

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-1465-36886”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Real Madridi do të jetë pa Dani Ceballos dhe Gareth Bale që janë të lënduar, derisa në dyshime janë Eden Hazard dhe Federico Valverde.

Formacionet e mundshme

Sheriff Tiraspol: Athanasiadis, Cristiano, Dulanto, Hurtado, Costanza, Thill, Addo, Traore, Kolovos, Velez, Yakshiboev.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Modric, Casemiro, Kroos, Vinicius, Rodrygo, Benzema. /Telegrafi/

Foto: WhoScored/Prsc

The post Sheriff Tiraspol – Real Madrid, formacionet e mundshme appeared first on Telegrafi.