Shfaqen pamjet mahnitëse të seancës së parë stërvitore të Coutinhos te Aston Villa, braziliani tregoi se është ende lojtar elitar

Philippe Coutinho mori pjesë në seancën e tij të parë stërvitore për Aston Villa që nga transferimi i tij nga Barcelona dhe tifozët nuk po mjaftohen së shikuari.

Pavarësisht se po lufton me Covid-19, Coutinho duket në formë të mirë përpara se të bëjë debutimin e tij në Villa Park kundër Manchester United të shtunën.

Ndërsa ai nuk është plotësisht në formë, braziliani i shkëlqyer i emocionoi tifozët me seancën e tij të parë stërvitore për skuadrën e tij të re.

VIDEO:

Fjalët e para të Philippe Coutinhos si lojtar i Aston Villas: Kam folur me Gerrard, ai më tregoi për klubin dhe ambiciet Fjalët e para të Philippe Coutinhos si lojtar i Aston Villas: Kam folur me Gerrard, ai më tregoi për klubin dhe ambiciet

Fituesi i Ligës së Kampionëve stërviti me shokët e tij të rinj të mërkurën dhe ai tregoi dominim absolut ndaj bashkëlojtarëve.

Ai shënoi një gol të bukur me një prerje të bukur të topit – për të mos përmendur edhe këmbët e tij të shpejta.

E gjithë kjo erdhi përballë Steven Gerrard, i cili luajti një faktor të madh në lëvizjen e ish-yllit të Liverpoolit në Villa Park. /Telegrafi/

 

 

The post Shfaqen pamjet mahnitëse të seancës së parë stërvitore të Coutinhos te Aston Villa, braziliani tregoi se është ende lojtar elitar appeared first on Telegrafi.