Shkëlqeu Handanovic: Milan 0-3 Inter, notat e lojtarëve

Interi ka fituar 3-0 ndaj Milanit në derbin që u zhvillua në kuadër të javës së 23-të në Serie A.

Golat për Nerazzurët i shënuan dy herë me anë të Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku.

Interi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.25, me Milanin që u vlerësua 6.85.

VIDEO:

Turpërohet Milani në derbin Della Madonnina: Interi është favorit absolut për titullin e Serie A Turpërohet Milani në derbin Della Madonnina: Interi është favorit absolut për titullin e Serie A

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Samir Handanovic që u notua me 9.3.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte Gianluigi Donnarumma me vlerësimin 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

The post Shkëlqeu Handanovic: Milan 0-3 Inter, notat e lojtarëve appeared first on Telegrafi.