Shkëlqeu Maripan: PSG 0-2 Monaco, notat e lojtarëve

Monaco e ka mposhtur PSG-në në kuadër të javës së 26-të të Ligue 1 me rezultat 2-0.

Golat për mysafirët i shënuan Sofiane Diop dhe Guillermo Maripan.

Monaco ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.00, me PSG-në që u vlerësua 6.69.

VIDEO:

Monaco fiton derbin e Ligue 1 ndaj PSG-së dhe atë në Parkun e Princave Monaco fiton derbin e Ligue 1 ndaj PSG-së dhe atë në Parkun e Princave

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Maripan që u notua me 7.8.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte Keylor Navas me vlerësimin 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

The post Shkëlqeu Maripan: PSG 0-2 Monaco, notat e lojtarëve appeared first on Telegrafi.