Shtyhet ndeshja mes Manchester United dhe Liverpool shkaku i protestave të tifozëve të United

Është shtyrë ndeshje mesa Manchester United dhe Liverpoolit, e planifikuar për t’u luajtur në orën 17:30, njofton Insajderi.

VIDEO:

Shkak për këtë është bërë hyrja e tifozëve të Manchester United në stadiumin, “Old Trafford”. Tifozët e kishin paralajmëruar këtë protestë, teksa kërkojnë largimin nga pronësia e klubit të familjes Glazers.

Nuk ka ende një njoftim se kur do të zhvillohet momentalisht ndeshja, por tashmë ajo është shtyrë dhe skuadrat nuk mund të dalin në fushë. /Insajderi.com